دفتر امور شهری و شوراها
جستجو
خیرمقدم و ارائه گزارش توسط خانم مهندس شهاب مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراها در نخستین همایش استانی تجلیل از آتش نشانان شهرداریهای استان 1398/07/15
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها خبر داد:
خیرمقدم و ارائه گزارش توسط خانم مهندس شهاب مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراها در نخستین همایش استانی تجلیل از آتش نشانان شهرداریهای استان

راضیه شهاب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان در همایش تجلیل از آتش نشانان استان سمنان عنوان کرد:

هفتم مهرماه که با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور و همچنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خودگذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی به نام روز آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده را به آتش نشانان دریا دلی که در هنگام بروز حوادث، جان بر کف و بی محابا دل به آتش می زنند و دل دریایی دارند تبریک عرض می نمایم. نامگذاری این روز بهانه ایست تا به گرامیداشت انسانهایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش هموطنانشان میگذرند تا آنان در امنیت زندگی کنند.

استان سمنان دارای 702360 نفر جمعیت می باشد که هشتاد درصد این جمعیت ساکن 20 شهر استان هستند. پرسنل آتش نشانی شهرداریهای استان 282 نفر می باشند که 12 درصد این تعداد جزء ایثارگران محترم می باشند. این تعداد پرسنل آتش نشانی در 22 ایستگاه آتش نشانی مشغول به انجام وظیفه می باشند.

شهرداریهای استان دارای 3 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی می باشد و مابقی شهرداری استان دارای واحد آتش نشانی می باشند.

در پنج ماهه نخست سال 98 تعداد 3 دوره آموزشی با 12200 نفر ساعت آموزش برای پرسنل آتش نشانی برگزار شده است. در ماه گذشته یک دوره تخصصی CBRN به مدت 32 ساعت برای 270 نفر از پرسنل آتش نشانی با بهره گیی از اساتید برجسته دانشگاه مالک اشتر برگزار گردید.

بودجه مصوب دو سازمان آتش نشانی سمنان و شاهرود در سال 97 حدود 12 میلیارد تومان بوده که در سالجاری با رشد 15 درصدی همراه بوده است.

با توجه به کمبود نیروی انسانی در سازمانهای آتش نشانی و واحدهای مربوطه در سالجاری 50 نفر سهمیه استخدامی به استان سمنان تخصیص یافت که آزمون علمی انجام گرفت و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان در حال بررسی مدارک و پیگیری جهت برگزاری آزمون عملی می باشد.

در بحث امکانات و ماشین آلات با کمبودها و چالشهایی مواجه هستیم که عبارتند از: 1- با توجه به گسترش ساخت و سازهای بلند مرتبه، استان سمنان فاقد ماشین آتش نشانی نردبان دار و بالابرهای هیدرولیکی می باشد. 2- باتوجه به اینکه 600 کیلومتر از راه اصلی تهران- مشهد در حوزه استحفاظی استان سمنان قرار دارد و تعداد بالای حوادث جاده ای و بعضاً ریلی، با کمبود شدید ماشین آلات امدادی- آتش نشانی مواجه هستیم. 3- شهرهای تازه تاسیس جهت تامین و تخصیص اعتبار برای ساخت ایستگاه آتش نشانی و تامین ماشین آلات امدادی و آتش نشانی نیازمند نگاه ویژه مقامات ملی و کشوری هستند.

 
 
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني دفترامور شهري و شوراها : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور شهري و شوراها . تلفن : 33443508و2129266   دورنگار:02333438603  

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal